شناسایی نشدن USB در Vmware

//شناسایی نشدن USB در Vmware

شناسایی نشدن USB در Vmware

احتمالا در کار با برنامه VMWare با ارور هایی نظیر VMware Workstation does not recognize your USB drive  مواجه شده اید. یا شاید اصلا در شناسایی usb در ماشین مجازی تون خسته شدید این ارور زمانی رخ می دهد که میخواهید از USB Drive ای که به پورت USB سیستم Host یا همان کامپیوتر فیزیکی متصل کرده اید در ماشین مجازی ویندوز استفده کنید اما هیچ USB drive در منوی VM و در زیر مجموعه یا زیر منوی Removable Devices مشاهده نمی کنید. در این تصمیم داریم این مشکل را در VMware Workstation برطرف کنیم در ادامه باما همراه باشید…

  • اجازه Run as administrator

در مرحله اول ابتدا ماشین مجازی خود را خاموش کنید سپس  روی آیکون VMware Workstation کلیک راست کرده و بصورت Run as administrator آن را اجرا کنید تا با دسترسی ها و امتیازات Administrator نرم افزار اجرا شود. ماشین مجازی ساز Workstation VMware دسترسی ها و اختیارات کم تر از Admin برای capture کردن USB device ها دارد.

اگر همچنان مشکل پابرجا بود…

  • چک کردن VMware USB Arbitrator Service

پنجره Run را باز کرده (با دکمه های ویندوز +R نیز می توانید run را فراخوانی کنید) و services.msc را وارد و Enter کنید. بدین ترتیب کنسول Services باز خواهد شد و در بین سرویس های موجود، VMware USB Arbitrator Service را بیابید. اگر state آن در وضعیت start نبود، روی آن کلیک راست کرده و Properties بگیرید. در پنجره باز شدن Startup Type را Automatic و دکمه Start را کلیک کنید.

پس از اینکه VMware USB Arbitrator Service را Start کردید، نیاز است که VMware را یک بار باز و بسته کنید تا تغییر اعمال شود.

علاوه بر این، Workstation VMware از USB3.0 بطور natively پشتیبانی نمیکند و شما نیاز به درایور اضافی در سیستم عامل ویندوز guest برای USB device ها خواهید داشت. از این رو توضیه می شود که از USB 2.0 برای vm های خود استفاده کنید. به سادگی اینکار در VM قابل انجام است. کافیست روی VM مورد نظر کلیک راست کرده و Settings را انتخاب کنید. سپس از لیست Hardware ها، USB Controller را انتخاب کنید و از لیست USB compatibility، گزینه USB 2.0 را انتخاب و OK کنید

امیدوارم مفید واقع شده باشه.

P30LINUX.COM

توسط |۱۳۹۷/۷/۱۵ ۱۰:۳۵:۲۴مهر ۱۵ام, ۱۳۹۷|ویندوز|بدون ديدگاه

درباره نویسنده :

Ehsan
احسان هستم دانشجوی آی تی علاقه ی زیادی به امنیت شبکه دارم امیدوارم بتونم مطالب مفیدی با شما به اشتراک بزارم

ثبت ديدگاه