درایور چیست و آموزش نصب درایور

//درایور چیست و آموزش نصب درایور

درایور چیست و آموزش نصب درایور

آیا می دانید درایور چیست و چیکار در سیستم ما می کند؟! در رایانه ها دو کلمه نرم افزار و سخت افزار به گوشتان خورده است نرم افزار همان برنامه هایی است که بر روی کامپیوتر نصب می شوند (مهمترین نرم افزار یک کامپیوتر سیستم عامل بوده که معروفترین آن ویندوز می باشد) و سخت افزار قطعه هایی است که بر روی مادر برد نصب شده اند.

درایور ها با شناخت از قطعات (سخت افزارها) آن هارا برای سیستم عامل ما (نرم افزار) ترجمه می کنند. توضیح کاملش هر سخت افزاری چه از قبیل سخت افزار های اینترنال یا آن برد و چه سخت افزار های اکسترنال یا اصطلاحا خارجی برای اینکه بتواند وظایف خود را توسط سیستم عامل ها انجام دهند نیاز به یکسری دستورات و استاندارد های قابل فهم برای سیستم عامل ها می باشند که به مجموعه این دستورات و استاندارد ها که در غالب یک فایل نصبی بر روی سیستم نصب می گردد اصطلاحا درایور می گویند .

در حقیقت سیستم های رایانه بدون داشتن درایور یا برنامه راه انداز یک سخت افزار قادر به استفاده و به کار گیری آن سخت افزار نمی باشد .

انواع درایور ها و دسترسی به درایور

تمامی درایور ها در دو نسخه ۳۲BIT و ۶۴BIT (بیتی) ارائه می شوند که می توان آن ها را در اینترنت یافت اما چگونه بفهمیم که چه درایور هایی در کامپیوتر ما نصب نیستند و چگونه نصبشان کنیم

برای اینکار دو راه وجود دارد می توانید برنامه های درایور که یکی از معروف ترینشان DRIVER PACK می باشد را دانلود کنید (پیشنهاد ما) (هم می توانید برنامش را دانلود و یا از خدمات کامپیوتری ها خریداریش کنید)

یا بطور دستی به نصب درایور ها بپردازیم

چگونه می توان درایور ها را مشاهده نمود

ابتدا در صفحه دسکتاپ بر روی my computer یا my pc کلیک راست کرده وگزینه Properties را انتخاب کنید (با صفحه زیر مواجه می شوید)

در گوشه صفحه سمت چپ Device manager کلیک کنید

در اینجا تمامی درایور های ما را به نمایش می گذارد ما تمامی درایور های خود را نصب کردیم و علامت تعجبی در ایکون ها نداریم اگر علامت سوال و تعجب در این قسمت دیدید بدانید یک درایور نصب نشده بر روی سیستمتان می باشد

برای نصب درایور های رایانه خود ابتدا بر روی Driver pack کلیک کنید

این هم محیط درایور پک مانند عکس زیر بر روی آپدیت آل کلیک کنید تا تمامی درایور ها آپدیت و نصب بشوند

در روش دستی نیز می توانید نام درایور را در گوگل سرچ کرده و از همان سایت دانلود و سپس نصب کرد.

منبع P30LINUX.COM/IR

توسط |۱۳۹۷/۶/۱۹ ۱۰:۳۹:۴۵شهریور ۱۹ام, ۱۳۹۷|ویندوز|بدون ديدگاه

درباره نویسنده :

Ehsan
احسان هستم دانشجوی آی تی علاقه ی زیادی به امنیت شبکه دارم امیدوارم بتونم مطالب مفیدی با شما به اشتراک بزارم

ثبت ديدگاه