آپدیت لینوکس

//آپدیت لینوکس

آپدیت لینوکس

امروز میخوام براتون نحوه آپدیت کردن کالی لینوکس و برنامه های داخل سیستم را آموزش بدم شاید تازه وارد باشید و با ارور های مختلفی برای آپدیت برنامه ها برخوردید.

دوستان بزارید از اول شروع کنم ابتدا به گوگل رفته و Kali sources.list Repositories را سرچ کنید در اولین سایت که سایت کالی لینوکس می باشد Repositorie های مخصوص خود کالی را میزاره حتما حتما فقط Repositorie از سایت خود هر لینوکس بگیرید و از سایت های متفرقه کپی نکنید.

خب وقتی به سایت رفتین نوشته sources.list را کپی کنید.

سپس با دستور :

leafpad /etc/apt/sources.list

باصفحه source لیست مواجه می شوید هر چی داخلش بود را پاک کنید و Repository بالا را که کپی کردین را paste کنید سپس سیو کنید (ctrl+s)

خب حالا میریم سر کد های دستوری ترمینال:

شما میتوانید با استفاده از دستور apt-get توزیع های Ubuntu و Debian و Kali و … را به سادگی بروز رسانی کنید. برای انجام اینکار کافیست ابتدا از دستور apt-get به همراه پارامتر update استفاده کنید تا آپدیت های جدیدی که برای توزیع شما منتشر شده بررسی شوند. برای مثال:

sudo apt-get update

با استفاده از دستور بالا فقط آپدیت های جدید بررسی میشوند و برای دانلود و اعمال آنها روی سیستم عامل باید از دستور apt-get به همراه پارامتر upgrade استفاده کنید. برای مثال:

sudo apt-get upgrade

پس از وارد کردن دستور بالا اگر آپدیت جدیدی برای توزیع و برنامه‌های نصبی شما منتشر شده باشد ابتدا از شما برای نصب آپدیت اجازه گرفته میشود سپس شروع به دانلود و نصب آپدیت میکند.

و اگر قصد دارید برنامه خاصی را فقط بروزرسانی کنید با دستور زیر:

apt-get install (name)

براتون بزودی یک ویدیو هم آپلود می کنیم…

P30LINUX.COM

توسط |۱۳۹۷/۶/۲۹ ۹:۱۲:۳۷شهریور ۲۹ام, ۱۳۹۷|Linux|بدون ديدگاه

درباره نویسنده :

Ehsan
احسان هستم دانشجوی آی تی علاقه ی زیادی به امنیت شبکه دارم امیدوارم بتونم مطالب مفیدی با شما به اشتراک بزارم

ثبت ديدگاه